Утрово студено, во текот на денот претежно сончево и потопло

Времето денеска наутро ќе биде студено, а во текот на денот претежно сончево и потопло со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Share
Прочитај повеќе

Времето денес ќе биде сончево и топло

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Share
Прочитај повеќе

Сончево и топло до среда, од четврток посвежо

Сончево и многу топло време со мала локална облачност најавуваат синоптичарите за денес. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево и топло со слаб ветер

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност.
Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 21, а максималната ќе достигне од 32 до 38 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Share
Прочитај повеќе

Денеска сончево и многу топло, попладне и во текот ноќта локален пороен дожд

Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од југозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 35 до 43 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9.

Share
Прочитај повеќе

Сончево и многу топло со температури до 39 степени

Времето денеска во државава ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево и топло со температура до 38 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемена облачност и во северозападните планински подрачја ќе има услови за краткотраен пороен дожд, понекаде со ретки грмежи.

Share
Прочитај повеќе

Стабилно и топло време, во сабота дожд и ретки грмежи

Од УХМР најавуваат дека следува период на стабилно и топло време, освен во сабота кога во планинските предели ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Од понеделник се очекува температурата да биде во натамошен пораст, а особено топло се очекува кон средината на следната седмица.

Share
Прочитај повеќе

Сончево и топло, попладне дожд, грмежи и ветер

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од јужен правец.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево и многу топло

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Share
Прочитај повеќе