„Воздушна апокалипса“ поради шумските пожари што беснеат во Јакутск – Се шири густ отровен чад

Топлотниот бран во една од најстудените области во светот предизвика шумски пожари и му се закани на сибирскиот град Јакутск со „воздушна апокалипса”.

Share
Прочитај повеќе