Времето денеска променливо и посвежо

Вести

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со сончеви периоди. На места ќе има локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот врнежите ќе престанат.

Ќе дува умерен, а попладне долж Повардарието и во источните делови засилен ветер претежно од северозападен правец.

Максималната дневна температура ќе се движи од 17 степени во Маврово до 28 во Гевгелија.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *