Времето денеска променливо облачно, со слаб ветер и температура до 16 степени

Вести

Претпладне ќе биде умерено до значително облачно, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 6, а максималната ќе од 9 до 16 степени.

Во Скопје, умерено облачно со умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне 12 степени. Во сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер и ќе има намалување на облачноста, а во недела ќе преовладува претежно сончево време.

На почетокот од следната седмица се очекуваат врнежи од дожд со умерен интензитет.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *