Времето денеска сончево и топло со температура до 38 степени

Вести

 

Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната ќе достигне од 32 до 38 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност поголема во попладневните часови. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 37 степени.

Во наредните денови следува период на претежно стабилно и многу топло време. Дневните температури ќе бидат во пораст. Oсобено топло ќе биде од средината на следната седмица кога температурите долж Повардарието понекаде ќе надминуваат 40 степени.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *