Времето денеска сончево со локална облачност

Вести

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец кој долж Повардарието повремено ќе се засилува. УВ индексот ќе биде 7.

Во Скопје слично време, со температура од 15 до 28 степени.

Како што соопшти УХМР, од денеска ќе биде претежно стабилно и сончево со слаб до умерен северозападен ветер, кој долж Повардарието ќе засилува в среда и четврток. В среда ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд проследен со ветер. Во овие денови наутро, особено во посеверните делови ќе биде посвежо.

Минимална температура ќе се движи од 9 до 19 степени, а максималната од 24 до 34 степени.

May be an image of text that says "ден вторник (31.08) среда (01.09) време четврток (02.09) петок (03.09) BeTep сабота (04.09) до 18 мин.тем. (°C) мак.тем. (°C) ув 10 до 18 пром 26 до 34 до 19 26 до 34 до 17 8 24 до 31 9до 18 7 25 до 32 7 25 до 32 7 7"
Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *