Сончево и топло

Вести

Сончево и многу топло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. УВ=9

До четврток времето ќе биде сончево и многу топло со температури до 40-тиот степен. Согласно очекуваните вредности на температурата, насекаде ќе биде активирано жолто ниво за опасност од високи температури.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *