АМСМ апелира: Поради одрони, внимателно возете по котлините и клисурите

АМСМ информира за можни одрони по котлините, клисурите и речните долини, и поради тоа апелира на внимателно возење.

Share
Прочитај повеќе

Изменет сообраќаен режим на патот Маврови Анови – Жировница

Делница Маврови Анови – Жировница, почнувајќи од утре 24 август од 10 до 16 часот ќе биде со изменет сообраќаен режим поради градежни активности.

Share
Прочитај повеќе

Од денеска целосно затворен сообраќајот на делницата помеѓу клучките Штип-Запад и Штип-Југ

Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) информира дека од денеска целосно ќе биде затворен сообраќајот на делницата помеѓу клучките Штип-Запад и Штип-Југ.

Share
Прочитај повеќе

Денес возете внимателно: Влажни коловози и можни одрони

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата

Share
Прочитај повеќе

Сообраќајот на патиштата се одвива непречено

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.

Share
Прочитај повеќе

Сообраќајот умерен по суви коловизи, без задржувања на граничните премини

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози, со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Share
Прочитај повеќе

Сообраќајот умерен по суви коловози, на граничните премини нема подолги задржувања

– Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Share
Прочитај повеќе

Поради одрон изменет сообраќајниот режим на патот Велес – Градско

На регионалниот пат Р-1102 Велес – Градско (стариот пат) на излез од Велес поради поголем одрон сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента.

Share
Прочитај повеќе

Минирање на патот Пресека – с Врбјане, сообраќајот по влажни коловози

Во вторник на 13.04.2021 од 12 до 15 часот во времетраење од 20 минути ќе се врши минирање на автопатот А2 на патниот правец планински премин Пресека – с Врбјане.

Share
Прочитај повеќе