Викенд Агро – Метео

Под влијание на влажен бран утре попладне и во текот на ноќта кон недела ќе има повремени врнежи од дожд, особено во западните подрачја.

Share
Прочитај повеќе

Викенд агро – метео

Промена на времето се очекува од викендот кога на повеќе места  ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално се можни поинтензивни процеси. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе предизвика опаѓање на температурите за неколку степени, особено во недела. 

Share
Прочитај повеќе

Викенд Агро – метео

Времето денеска ќе биде облачно и посвежо со врнежи од дожд проследени со ретки грмежи, пообилни во јужните делови, особено претпладне. Ќе дува слаб, а попладне умерен, северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 17, а  дневната од 12 до 22 степена. УВ-индексот ќе изнесува 4.

Share
Прочитај повеќе