До петок многу топло време, викендот нестабилно со благ пад на температурите

До петок ќе преовладува стабилно и многу топло време. 

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево и топло со мала облачност

Времето ќе биде сончево и топло со мала облачност, температурата до 36 степени.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево и многу топло, температурата до 40 степени

Времето во земјава ќе биде претежно сончево и многу топло, во источните делови со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен, на југоистокот од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9.

Share
Прочитај повеќе

Денес многу топло, температурата до 39 степени

Времето ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 32 до 39 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9. Во Скопје, сончево и топло со слаб до умерен северен ветер.

Share
Прочитај повеќе

Сончево и топло со умерена локална облачност и северен ветер

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен, ветер од северен правец.

Share
Прочитај повеќе

До пладне сончево и топло, попладне со локален дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во јужните делови ќе има повеќе сончеви периоди.

Share
Прочитај повеќе

Температурите денеска ќе достигнат до 41 степен, активно жолто ниво на опасност

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер претежно од западен правец.

Share
Прочитај повеќе

Денес температурата до 41 степен, активиран жолт метео-аларм

Времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен, а во западните делови умерен до засилен ветер од западен правец.

Share
Прочитај повеќе

Сончево и топло

Сончево и многу топло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. УВ=9

Share
Прочитај повеќе

Сончево и топло со температура до 39 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Share
Прочитај повеќе