УХМР: Врнежите ќе престанат до вечер, од утре сончево со мала облачност

Врнежите од дожд во попладневните и вечерните часови ќе престануваат. Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 16 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Share
Прочитај повеќе

И денеска нè очекува облачно, свежо и врнежливо време

Времето денеска ќе биде облачно, свежо и врнежливо. Наместа врнежите ќе имаат пороен карактер, а во вечерните часови ќе престануваат. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево и посвежо со северен ветер

Времето денеска ќе биде сончево и посвежо со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево и топло, од сабота пад на температурите

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала локална облачност. Ќе дува слаб јужен, а во западните делови слаб до умерен западен ветер.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска променливо облачно, со температура до 28 степени

Времето во утринските часови ќе биде променливо облачно, во текот на претпладнето со умерена облачност.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска променливо и нестабилно, попладне повторно дожд, грмежи и ветер

Времето денеска ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Share
Прочитај повеќе

И денеска променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и ветер

Времето ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево, попладне дожд, грмежи и ветер

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во попладневните часови особено во западните делови ќе има појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Share
Прочитај повеќе

Променливо облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Времето ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност, попладне изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови ќе има услови за изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Share
Прочитај повеќе