Денеска претпладне облачно и дожд, попладне сончево со температура до 34 степени

Претпладнево на места ќе има зголемена облачност и услови за локален дожд со ретки грмежи.

Share
Прочитај повеќе

Претпладне сончево, попладне локален пороен дожд

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а во попладневните и вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Share
Прочитај повеќе

Најстудено на Попова Шапка, снег во Ѓуриште

Најстудено утрово е на Попова Шапка со -4 степени, во Маврови Анови и во Крушево се измерени -2, во Берово 1, а максимални шест степени се регистрирани во Гевгелија.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево со слаб до умерен југоисточен ветер

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 6, а максималната ќе достигне од 20 до 25 степени.

Share
Прочитај повеќе

Сончево и топло, до 23 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. 

Share
Прочитај повеќе

Сончево и потопло со мала облачност, температура до 23 степени

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи

Share
Прочитај повеќе

Времето наутро постудено, преку денот сончево и потопло

Времето наутро ќе биде постудено, а преку денот ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска облачно и студено

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено. Во југозападните делови со сончеви периоди.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска облачно, со локални врнежи од дожд, а на планините снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, главно во западните и источните делови од земјава. На планините, врнежите ќе бидат од снег.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска облачно, со дожд во попладневните часови

Времето ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, особено на истокот.

Share
Прочитај повеќе