В четврток во прекин делницата Пресека – село Врбјани поради минирање

Во четврток, 1 јули, во прекин ќе биде патниот правец А2 Кичево – Охрид, на делницата Пресека – село Врбјани, поради изведување градежни работи на пат (минирање), соопшти Јавното претпријатие „Македонија пат”.

Share
Прочитај повеќе