НАЈНОВИ МЕТЕО ИНФОРМАЦИИ: СЛЕДУВА ПОГОЛЕМО ЗАТОПЛУВАЊЕ

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Особено на југоистокот ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурите на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 6 до 15 степени.

Share
Прочитај повеќе

Глобалното затоплување и овоштарството

Некои од чекорите што треба да им се советува на нашите земјоделци е да се прилагодат на глобалното затоплување и да подигаат насади кои ќе одговараат на промените а тие се специфични.

Share
Прочитај повеќе