Денеска сончево и ветровито, од утре дожд

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност во јужните делови и со слаб јужен ветер. Наутро ќе биде посвежо.

Share
Прочитај повеќе

Денеска сончево со локална облачност, температура до 34 степени

Сончево време со умерена локална облачност ќе преовладува денеска во земјава. Во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Share
Прочитај повеќе