Искористете го прекрасниот викенд – од понеделник ново невреме во државата

Сепак искористете го овој прекрасен викенд за прошетки поради тоа што веќе во понеделник попладне и навечер ќе имаме нова промена на временската состојба кај нас.  Ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Share
Прочитај повеќе

Агро – Метео: Денеска врнежливо, утре сончево

Денеска времето ќе биде врнежливо, а на повисоките места и на планините од снег. Ќе дува умерен северен ветер кој вдолж Повардарието ќе засилува.

Share
Прочитај повеќе

Викенд Агро – Метео

Под влијание на влажен бран утре попладне и во текот на ноќта кон недела ќе има повремени врнежи од дожд, особено во западните подрачја.

Share
Прочитај повеќе

Агро – Метео: Значителен пад на температурата во последните денови од ноември

Врнежи од снег се очекуваат и на некои пониски места. Ќе дува засилен северен ветер што ќе услови значителен пад на температурата во последните денови од ноември.

Share
Прочитај повеќе

Агро-Метео: Променливо облачно и врнежливо време

Во среда врнежите на планините и на повисоките места ќе бидат од снег, но со слаб интензитет. Ќе дува засилен северен ветер што ќе услови значителен пад на температурата во наредните денови.

Share
Прочитај повеќе

Агро – Метео: Облачно време проследено со дожд

Врнежите се очекува да продолжат во текот на целиот ден, најмногу дождови се најавуваат за западниот регион.

Share
Прочитај повеќе

Агро – Метео: Дождливо со температура до 16 степени

Во текот на денот врнежите ќе престануваат и облачноста делумно ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе се движи од 8 до 16 степени.

Share
Прочитај повеќе

Агро – Метео: Врнежливо време и денес и утре

Денеска во западните делови се очекуваат обилни врнежи (локално над 40 л/м2), а утре пообилни врнежи се очекуваат во источните делови каде локално ќе бидат поројни.

Share
Прочитај повеќе

Агро Метео: Врнежи од дожд во западните делови

За денеска се најавува делумно и краткотрајно намалување на облачноста, но преку вечерните часови од запад повторно ќе се зголемува, а во западните делови ќе има врнежи од дожд. Дневната температура ќе се движи од 5 до 14 степени.

Share
Прочитај повеќе

Агро – Метео: Од утре услови за локални врнежи од дожд

Под влијание на студена воздушна маса од север следува период на променливо облачно и студено време. Од утре ќе има услови за локални врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег, особено во јужните и западните делови од земјава.

Share
Прочитај повеќе