Министерот Хоџа учествуваше на AGROEKSPO 2021 во Измир, Република Турција и оствари билатерални средби со министрите за земјоделство на Република Турција и Република Азербејџан

Вчера, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, учествуваше на  Меѓународниот саем за земјоделство и сточарство AGROEXPO,  во Измир,Турција

Share
Прочитај повеќе

Хоџа: Откупната цена на тутунот нема да биде под 180 денари

-Но, тоа што го ветивме пред еден месец, дека просечната цена нема да биде под 180 денари, со овие средства ќе се обидеме да им помогнеме на тутунарите поради тешката година, истакна министерот, одговорајќи на новинарско прашање по потпишувањето на Колективниот договор во МЗШВ.

Share
Прочитај повеќе