РКЕ: Од полноќ бензините поевтини за 2 денари, дизелот за 2,5, нафтата за домаќинство за 3 денари, а цената на мазутот останува иста

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,99% во однос на одлуката од 1.08.2022 година.

Share
Прочитај повеќе