Времето денеска облачно и студено

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено. Во југозападните делови со сончеви периоди.

Share
Прочитај повеќе

Денеска ќе биде променливо облачно со утринска магла по одделни котлини

Времето денеска ќе биде променливо облачно со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, особено долж Повардарието.

Share
Прочитај повеќе

Денеска облачно и ветровито со локален дожд

Времето денеска во земјава ќе биде претежно облачно, претпладне на југоистокот со локален дожд. Кон крајот на денот облачноста делумно ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен, а попладне слаб ветер од јужен правец.

Share
Прочитај повеќе

Облачно време во следните денови, од петок повремен дожд, на планините снег

Од четврток ќе дува умерен дозасилен ветер од јужен правец, што за време на викендот ќе услови нешто повисоки дневни температури.

Share
Прочитај повеќе

Во Берово утрово најстудено, дневната температура во земјава денеска од 9 до 15 степени

Најстудено утрово е Берово со измерени два степена под нулата, а најтопло во Гевгелија со 9 степени во 7 часот, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Share
Прочитај повеќе

Денеска сончево со променлива облачност, температури до 16 степени

Времето денеска сончево со променлива облачност поголема во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Share
Прочитај повеќе

И денеска облачно и студено со умерен ветер

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а попладне во западните делови со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска облачно и свежо со повремен дожд

Времето ќе биде променливо облачно и свежо, претпладне во западните и јужните делови со повремен дожд со послаб интензитет.

Share
Прочитај повеќе

Денеска облачно и свежо, со повремени врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и пообилни, особено во западните и јужните делови.

Share
Прочитај повеќе

Променливо облачно, посвежо со повремен пороен дожд и грмежи

Времето ќе биде малку посвежо особено во северните делови и ќе преовладува променливо облачно време со изолирана појава на повремен пороен дожд со грмежи, краткотрајно и како невреме со засилен ветер, и појава на град.

Share
Прочитај повеќе