Времето денеска сончево со слаб северен ветер

Времето утрово ќе биде свежо, а преку денот сончево со мала локална облачност претежно во планинските региони. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер кој во пределот од Кумановско до Штипско краткотрајно ќе засилува.

Share
Прочитај повеќе