Времето денеска сончево, од среда врнежи и пад на температурите

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб јужен ветер. Минималната температура ќе се движи од 1 до 9, а максималната од 21 до 27 степени.

Share
Прочитај повеќе

Времето денес ќе биде сончево и топло

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Share
Прочитај повеќе

Денеска сончево и топло, температурата до 35 степени

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево со мала облачност

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево и ветровито

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец (над 60 км/час) што ќе предизвика опаѓање на температурите.

Share
Прочитај повеќе

Денес сончево со умерена облачност, попладне краткотраен дожд

Денес ќе преовладува сончево време со умерена облачност.

Share
Прочитај повеќе

Денеска сончево со локална облачност, температура до 34 степени

Сончево време со умерена локална облачност ќе преовладува денеска во земјава. Во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Share
Прочитај повеќе

Сончево и многу топло со температури до 39 степени

Времето денеска во државава ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец.

Share
Прочитај повеќе

Времето денеска сончево и многу топло

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Share
Прочитај повеќе