Агро – Метео – стабилизирање на времето

До крајот на денот облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен западен, a долж Повардарието северозападен ветер. Највисоката дневна температура на воздухот ќе биде во интервалот од 8 до 15 степени.

Share
Прочитај повеќе