Денес локална нестабилност

Вести

Денес во попладневните часови ќе има појава на локална нестабилност со повремени врнежи од дожд. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Под влијание на топла воздушна маса од југ во следните денови ќе има значително затоплување со дневни температури кои на места ќе бидат над 30 степени. Во ноќта кон недела и во недела претпладне во западните делови ќе има услови за локален дожд.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *