Денес сончево и топло, а утре повторно со услови за пороен дожд и грмежи

Вести

Денес во Македонија ќе биде сончево и топло со мала локална доумерена облачност и со слаб ветер од северен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 24 до 31 степен.

Во следните денови времето ќе се задржи претежно стабилно, суво и сончево со мала до умерена локална облачност, и  температури од 26-33 степени. Исклучок ќе биде утрешниот ден кога во попладневните часови ќе има развој на локална нестабилност, проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *