Денес сончево со умерена облачност

Вести

Вo Македонија времето  денска ќе биде сончево со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен и од северозападен правец. Температурите на  воздухот  ќе се движат во интервал од 9 до 18 степени.

Од утре попладне следува период на претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд, додека на планините ќе има врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен и од југоисточен правец. Температурите  ќе се искачуваат во интервалот претежно од 8 до 17 степени.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *