Денеска променливо облачно и ветровито

Вести

Променливо облачно со умерен, вдолж Повардарието засилен северен ветер. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе преовладува умерено до значително облачно и релативно топло време.
Во следните денови следува период на стабилно време со појава на магла по котлините, а температурите ќе бидат во опаѓање.

May be an image of text that says "ден среда (10.11) четврток (11.11) време петок (12.11) сабота (13.11) ветер недела (14.11) I мин.тем. (C) мак.тем. °C) 3до до 10 променлив 1 до 10 до 16 2до4 12 до 17 -2до5 5 W 12 до 18 1до7 11 до 18 10 до 15"
Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *