И денес облачно и нестабилно

Вести

И денеска во земјава се очекува променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

v

Според најавата на УХМР, на некои места ќе има и невреме со пообилен пороен дожд, чести електрични празнења, силен ветер и услови за појава на град.

Ваквото време се очекува да се задржи и утре, а од среда ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен ветер, а низ повардарјето засилен ветер од северен правец.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *