Студено утро, преку ден сончево со мала облачност

Вести

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната ќе достигне од 3 до 10 степени.

Во Скопје наутро многу студено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до -8, а максималната ќе достигне до 7 степени.

Во недела ќе има зголемена облачност, умерен до засилен северен ветер и услови за локален слаб снег на планините. Од понеделник следува период на стабилно време со пораст на утринските и дневните температури.

ачност.

 

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *