Топол бран во четврток и петок, температури и над 40 степени

Вести

На целата територија на државата во четврток и петок ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.

Целата територија на државава во четврток и петок ќе биде под влијание на топол бран со високи утрински и дневни температури кои на повеќе места ќе бидат над 35 степени, а во југоисточните делови и над 40 степени Целзиусови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

На целата територија на државата во четврток и петок ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.

-Во петок во текот на ноќта ќе има зголемена облачност со појава на повремени врнежи, посочуваат од УХМР.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *