Утре ќе настапи преодно стабилизирање на времето со умерен до засилен јужен ветер.

Вести

Утре ќе настапи преодно стабилизирање на времето со умерен до засилен јужен ветер.

Во четврток повторно ќе биде облачно со врнежи од дожд, пообилни во западните и северните делови, а на планините на запад ќе врне снег.

Поради продор на многу студена воздушна маса од север, во четврток попладне ќе почне да дува силен северен ветер, кој ќе се задржи и во наредните денови и ќе услови значително заладување.

Во деновите од викендот ќе има локални врнежи од снег. Утринските температури ќе бидат многу ниски, а и дневните ќе се задржат под нулата.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *