Утрово најсудено во Берово, -14, најмногу снег на Попова Шапка

Вести

Најстудено утрово е во Берово со измерени -14 и Маврови Анови и Попова Шапка со -12 степени. Во Скопје утрово се измерени -11 степени.

Висината на снежната покривка утрово изнесувала 60 сантиметри во Попова Шапка, 18 во Маврови Анови, 14 во Лазарополе, 4 во Крушево, 2 Ѓуриште, 1 Берово.

Во текот на ноќта времето беше ведро, утрово е сончево со мала локална облачност, претежно тивко и многу студено.

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Максималната температура ќе достигне од 2 до 8 степени.

Во Скопје претежно сончево со слаб ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне 5 степени.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *