Утрово студено, во текот на денот претежно сончево и потопло

Вести

 

Времето денеска наутро ќе биде студено, а во текот на денот претежно сончево и потопло со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Дневните максимални температури ќе се движат од 22 до 28 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец со максимална температура до 24 степени.

Во текот на наредните денови ќе преовладува сончево време со значително повисоки дневни температури. До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои повисоки места ќе се спуштат и до 0 степени. Од вторник ќе има повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Извор: МИА

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *