Времето денеска сончево и топло, температурите до 24 степени

Вести

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се движи во интервал од 0 до 9, а максималната ќе достигне од 18 до 24 степени. Во Скопје, слично време со слаб ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне до 23 степени.
И во следните денови продолжува периодот на стабилно и претежно сончево време. Утринската температура за време на викендот наместа ќе се спушта под нулата.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *