Времето денеска сончево со мала до умерена облачност

Вести

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните часови ќе има локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер.
Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10, а максималната ќе достигне од 18 до 27 степени.
Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне до 22 степена.

Во наредните денови следува период на променливо облачно и посвежо време, на места со повремен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе опадне за неколку степени.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *