Времето денеска сончево со мала до умерена облачност

Вести

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 15, а максималната ќе достигне од 26 до 33 степени. УВ=8 Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Попладне во делови од котлината ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе се спушти до 14, а максималната ќе достигне 30 степени. Следува период на претежно стабилно и топло време со појава на изолирана нестабилност во попладневните часови.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *