Времето денеска сончево со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер

Вести

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 10, а максималната ќе достигне од 20 до 26 степени.


Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне 24 степени.
До понеделник ќе се задржи стабилно време со ниски утрински и релативно високи дневни температури. Во деновите од викендот по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.
Во вторник ќе настапи зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *