Времето денеска сончево со слаб ветер и температура до 14 степени

Вести

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -7 до 2, а максималната ќе достигне од 8 до 14 степени.

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне до 11 степени.

До крајот на работната седмица и за време на викендот ќе се задржи стабилно и потопло време со повеќе сончеви периоди.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *