Времето денеска студено, со појава на магла и умерена облачност

Вести

Утрово по одделни котлини има појава на магла или ниска облачност. Преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 1, а максималната ќе достигне од 8 до 13 степени. Во Скопје претпладне ќе има појава на магла и ниска облачност, а попладне сончево со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне до 8 степени. Продолжува периодот на стабилно време.

Дневните температури ќе бидат во благ пораст. По одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност, поради што ќе се задржи постудено

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *