Агро – Метео

Вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Понестабилно ќе биде во западните и крајните источни делови, особено во попладневните часови, а најмалку врнежи ќе има долж Повардарието каде ќе дува умерен до засилен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а  дневната од 20 до 32 степена.

УВ-индексот ќе изнесува 5.

Во Скопје, променливо облачно и нестабилно. Утринската температура ќе се спушти до 18, а дневната ќе се искачи до 28 степени.

Во наредните денови дневната температура ќе биде малку под просекот за овој период од годината.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *