Агро – Метео: Денеска сончево, од утре снег

Вести

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температура ќе се движи од -1 до 9 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец и со температура до 5 степени.

Утре попладне и в петок ќе има повремени врнежи претежно од снег, а наместа ќе се формира нова снежна покривка. За време на викендот ќе преовладува облачно време со повремен локален дожд на пониските места, а на планините со повремен снег. По одделни котлини ќе има појава на слаба магла.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *