Агро – Метео: Облачно време проследено со дожд

Вести

И овој понеделник продолжува облачно време проследено со дожд, најавуваат метеролозите. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Врнежите се очекува да продолжат во текот на целиот ден, најмногу дождови се најавуваат за западниот регион.

Температурите ќе се движат од 12°С и 16°С  низ котлините додека југоистокот ќе се соочи со температури максимално до 17°С.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен дожд. Температурата ќе се движи до 17 степени.

 

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *