До петок сончево и топло време, а од сабота врнежливо

Вести

До петок ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност, додека од сабота се очекува влажен бран со врнежи од дожд во поголем дел од земјава, соопшти УХМР.

Минималната температура ќе се движи од 6 до 13, додека максималните од 19 до 25 степени.

Утре попладне претежно во северните делови времето ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Во четврток и петок ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и ќе дува засилен западен ветер. Влажен бран со врнежи од дожд во поголем дел од земјава се очекува во сабота.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *