До сабота сончево и топло, од недела дожд

Вести

До сабота времето ќе биде стабилно со пораст на температурата на воздухот.

Во недела попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а во почетокот на наредната седмица се очекува да биде нестабилно на повеќе места.

Минималната утринска температура ќе биде во интервал од 6 до 14 степени, а максиманата дневна од 24 до 32 степени.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *