И утре студено и облачно со слаб дожд и снег, од петок затоплување

Вести

Времето утре ќе биде променливо облачно и постудено, во источните делови на места ќе провејува слаб снег, а на југоистокот ќе има слаб дожд.

Ќе дува засилен до силен северен ветер, на повеќе места со брзина и над 70 км/час.

Од петок ќе настапи стабилизација на времето со пораст на дневната температура, соопшти УХМР.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *