Сончево и топло со мала до умерена облачност

Вести

Времето во земјава ќе биде и сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

 

 

Утринската температура ќе се движи од 5 до 14, а максималната ќе достигне од 22 до 30 степени.

 

УВ-индексот ќе изнесува 7.

 

Во сабота времето ќе биде стабилно, сончево и топло. Во недела во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Од понеделник се очекува променливо облачно време, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, појава на грмежи и засилен ветер.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *