Времето денес сончево и топло

Вести

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Минималните температури ќе се движат од 5 до 12 степени Целзиусови, а максималните од 17 до 29 степени.

Според УХМР, утре и во деновите од викендот ќе се задржи слично време, а температурите ќе бидат во пораст.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *