Времето денеска сончево и топло

Вести

Времето ќе биде сончево и топло, а во попладневните часови ќе има појава на мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 29 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со слаб јужен ветер. Максималната температура ќе достигне до 28 степени.

Утре во попладневните часови ќе има локален пороен дожд и грмежи и ќе дува умерен на места засилен северен ветер. Услови за краткотраен локален дожд ќе има в петок и во деновите од продолжениот празничен викенд, а температурите позначително ќе опаднат.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *