Времето денеска сончево со слаб ветер

Вести

Времето денеска наутро ќе биде студено, а преку ден претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 12 до 17 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и тивко со максимална температура до 14 степени.

Нов влажен бран со врнежи од дожд ќе има в среда, кои на места ќе бидат пообилни и поројни. Во четврток ќе дува засилен северен ветер, а в петок и за време на викендот ќе преовладува претежно сончево и потопло време.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *