Времето денеска сончево со температура до 22 степени

Вести

Сончево и топло време со максимална температура до 22 степени ќе преовладува денеска во земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 3, а максималната ќе достигне од 14 до 22 степени.

Во Скопје, слично време со утринска температура -2 степена и максимална до 19 степени.

Синоптичарите најавуваат период на стабилно и релативно топло време. До среда ќе се задржи сончевото време, а веќе од четврток ќе има зголемување на облачноста и ќе почне да дува умерен ветер од јужен правец.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *