Договор за финансирање на Центарот за развој на Вардарски плански регион за 2019

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски денеска во Велес заедно со градоначалниците од Вардарскиот плански регион ќе го потпише договорот за финансирање на Центарот за развој на планскиот регион за 2019 година.

Share
Прочитај повеќе

Агро-Метео: Сончево уште денеска, од утре попладне дожд и грмежи

Сончево со мала до умерена облачност ќе биде уште денеска, а веќе од утре и за време на викендот во попладневните часови ќе преовладува облачно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Share
Прочитај повеќе