Во тек е Јавен оглас на АВРСМ за отворање на нови работни места во правни субјекти кои сакаат да го прошират и развијат сопствениот бизнис преку користење на кредитни средства

Ј А В Е Н   О Г Л АС за отворање на нови работни места во правни субјекти (микро, мали и средни претпријатија) кои сакаат да го прошират и развијат сопствениот бизнис преку користење на кредитни средства

Share
Прочитај повеќе

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози.

Share
Прочитај повеќе

Поскапување и поевтинување за половина денар на горивата

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС – 95 ќе изнесува 77 денари, литар ЕУРОСУПЕР БС – 98 ќе се продава по 79 денари. За литар ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) ќе се плаќа по 68 денари, како и 67,5 денари за  литар Екстра лесно 1 (ЕЛ-1).

Share
Прочитај повеќе

Ќе се градат луксузни ски-центри на Јабланица, Бушова планина и на Караџица

Во РС Македонија ќе се градат три нови луксузни ски – центри по сите светски стандарди и тоа на Јабланица, кај Струга и Вевчани, на Бушова планина, кај Крушево и Македонски Брод и на Караџица, кај Сопиште и Студеничани, информираше на прес – конференција в.д. директорот на Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот Дејан Павлески, заедно со Даниеле Костантини, консултант, експерт од Италија.

Share
Прочитај повеќе

Во текот на денот сончево и ведро, попладне зголемување на облачноста

Сончево и ведро време ќе преовладува денеска во земјава. Изутрина ќе биде студено со услови за утринска магла по одделни котлини, а преку ден сончево.

Share
Прочитај повеќе